ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ВАСИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТі

ПОШУК НА САЙТІ

КАЛЕНДАР

« Квітень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНЕ

Пошук

Переглядів: 318006 разів

Телефонний довідник

Переглядів: 11907 разів

Василівська міська рада

Переглядів: 10745 разів

Освіта

Переглядів: 10479 разів

Запорізький залізорудний комбінат — одне з передових гірничодобувних підприємств в Європі

Праця гірника нелегка і небезпечна, але без неї неможливо уявити сучасне життя. Люди, які працюють під землею і добувають корисні копалини, — відважні, мужні, сильні духом, справжні професіонали. Саме такі працюють на одному з кращих підприємств не тільки в Україні, а й всієї  Європи — Запорізькому залізорудному комбінаті.

Щодня, їдучи на роботу на комбінат, гірники в дорозі обмірковують завдання майбутньої зміни, а, повертаючись додому, підсумовують роботу. Поспішають на зміну збуджені, весело вітають один одного. Чують сміх, доброзичливі жарти. І зовсім інша картина після роботи: розмови тихіші, розміреніші, багато хто, розслабившись, дрімає — сили віданні шахті. І так рік за роком!..

Праця гірника нелегка і небезпечна, але без неї неможливо уявити сучасне життя. Люди, які працюють під землею і добувають корисні копалини, — відважні, мужні, сильні духом, справжні професіонали. Саме такі працюють на одному з кращих підприємств не тільки в Україні, а й всієї  Європи — Запорізькому залізорудному комбінаті.

Щодня, їдучи на роботу на комбінат, гірники в дорозі обмірковують завдання майбутньої зміни, а, повертаючись додому, підсумовують роботу. Поспішають на зміну збуджені, весело вітають один одного. Чують сміх, доброзичливі жарти. І зовсім інша картина після роботи: розмови тихіші, розміреніші, багато хто, розслабившись, дрімає — сили віданні шахті. І так рік за роком!..

Ось уже сорок п'ять років пролетіло з моменту пуску першої черги комбінату, а з початку будівництва рудника — більше п'ятдесяти.  Змінюються люди, династії гірників, та не змінюється ритм життя комбінату. Незмінним є і головне завдання: видати на-гора руду в плановому обсязі та відповідної якості, переробити і своєчасно відвантажити. Наче все просто і зрозуміло, проте за цим — безліч складних проблем і людських доль, і важка гірницька праця.

І ці гігантські копри, які зметнулися в степове небо, і величезні комплекси шахтної поверхні, і споруди допоміжних цехів — все таке звичне, буденне, знайоме. Як і сотні кілометрів гірських підземних виробок, що дають можливість розмірено вести видобуток залізної руди, а разом з цим і розвивати своє славне місто Дніпрорудне.

Минуло майже півстоліття, а на комбінаті і сьогодні згадують першу вагонетку з рудою, наче це було вчора. "26 серпня 1967 року на шахті "Південна" відбулися урочистості з нагоди видачі на-гора першої вагонетки запорізької руди. Практично всі дніпрорудненці, вільні від роботи, приїхали сюди, за 25 кілометрів, щоб бути свідками вшанування гірників, які довели, що руда є, що вона лежить точно на тому місці, де позначили геологи. І якість відмінна!

Квіти, музика. Викочується вагонетка, на якій красується: "Є запорізька руда!". Всі присутні тягнуться до неї руками, шукають шматочки поменше, щоб взяти додому як сувенір. Посміхається щасливий бригадир Іван Андрійович Ян. І його можна зрозуміти: скільки віддано сил, особисто ним, його товаришами, щоб взяти в долоню шматочок руди! Яка бажана вона була тоді для всіх!"

Не менш святково відзначали 45-річчя «ЗЗРК». Урочистості тривали протягом дня.

До працьовитого й професійного колективу з вітальним словом звернулися акціонери — голова словацької компанії "Minerfin" Ян Модер, генеральний директор комбінату "Запоріжсталь" Ростислав Шурма, голова наглядової ради ПрАТ "ЗЗРК" Петер Плани, голова правління ПрАТ "ЗЗРК" генеральний директор Михайло Короленко...

— Вітаю всіх нас з ювілеєм рідного підприємства, — сказав Михайло Костянтинович. — «ЗЗРК» — це флагман гірничодобувної галузі. Своє 45-річчя ми зустрічаємо новими трудовими успіхами. У лютому буде видобута 150-мільйонна тонна високоякісної руди.

А взагалі перспектива розвитку у нас ви-значена до 2030 року. Це буде третій етап. Ми плануємо запустити Переверзэвське родовище. І якщо сьогодні видобуток руди становить 4,5 мільйона тонн на рік, то з пуском нового родовища «ЗЗРК» вже буде добувати 6 мільйонів тонн руди на рік. Це дуже серйозна інвестиційна програма. Вона передбачає і збільшення кількості робочих місць, і соціальний розвиток підприємства та регіону.

Сьогодні ми започатковуємо високу нагороду — золотий нагрудний знак "Людина року ПрАТ "ЗЗРК"-2014", який почесно заслужили 10 наших трударів. Це люди з різних цехів та різних посад, які протягом року зробили великий внесок у розвиток підприємства. Стати "Людиною року" зможе кожен — потрібні лише сумління і відповідальність. Кращим — премія і запис у трудову книгу. І велика повага колективу. Так буде доти, доки буде наш комбінат!

Ростислав Шурма відзначив, що Запорізький залізорудний комбінат — це одне з передових гірничодобувних підприємств в Європі.

— Навіть у такій складній економічній і політичній ситуації, як сьогодні, комбінат зміг зберегти обсяги виробництва, всі соціальні виплати, — додав він. — Все це можливо завдяки тому, що є міцний згуртований колектив, є мудрий професійний керівник. Герой України, колишній міністр промислової політики, напевно, найбільший фахівець в гірничій справі в Україні. І завдяки тому, що є сумлінні акціонери та партнери. Це ми — комбінат "Запоріжсталь". Це наші європейські колеги, одна з найбільших гірничо-металургійних груп в Європі — словацька група Minerfin, яка дійсно  піклується про підприємство.

Все це є запорукою того, що в такій складній ситуації підприємство стабільно працює. Саме на таких, як «ЗЗРК», "Запоріжсталь", тримається вся економіка області та України в цілому.

Алею Слави «ЗЗРК» урочисто відкривали керівник комбінату та акціонери.

— Я радий брати участь у відзначенні ювілею колективу комбінату і щиро вдячний Михайлу Костянтиновичу, що він організував таке хороше свято, — взяв слово і Ян Модер. — Нагородження кращих трудівників — це правильно, тому що саме трудовий колектив — основа виконання усіх сміливих планів на покращення ефективності роботи, впровадження сучасних технологій, щоб підвищити якість і кількість руди, яку ми добуваємо. Алея Слави — стимул для інших, для підвищення показників та працелюбності. І впевнено скажу, що з такими людьми комбінат чекають хороші перспективи! Я щиро вітаю всіх зі святом!

На Алеї Слави встановлені постаменти з фотографіями та іменами кожного з кращих працівників, які отримали нагрудний знак. Ці люди дійсно заслужили на таке високе звання, адже віддали комбінату багато років життя, сил і знань.

Серед них — Володимир Усатий. Його шлях — від прохідника до начальника шахти "Експлуатаційна". А нині він директор з виробництва «ЗЗРК». Його старання у зростанні видобутку руди з 2,6 до 4,5 млн. тонн на рік, у введенні понад 200 одиниць самохідної бурової і вантажно-транспортної техніки. У полі зору директора з виробництва не тільки робота шахт та цехів, але й вирішення завдань, пов'язаних з розробкою Переверзєвського родовища. Вміло поєднує роботу виробничника з науковою діяльністю. Кандидат технічних наук. Гірник з великої букви. Йому притаманні кращі якості керівника та людини, у якого слово не розходиться з ділом. Такі люди як Володимир Усатий — гордість комбінату, його золотий фонд!

Більше 30 років трудиться на комбінаті Микола Закушняк. Починав слюсарем і пройшов шлях до головного механіка шахти "Експлуатаційна". Його відрізняє високий професіоналізм, уміння знаходити правильні рішення у нестандартних ситуаціях. Так, у 2014 році під керівництвом Миколи Васильовича були усунуті неполадки головного валу барабану підйомної установки № 5, вдалося уникнути тривалих перебоїв технологічного циклу та зекономити комбінату 30 млн. грн.! Користується заслуженим авторитетом і повагою.

На «ЗЗРК» працюють чимало жінок, внесок яких у виконання виробничих планів — великий. Не виняток і дільниця шахтних підйомів шахти "Експлуатаційна". Тут більше 10 років працює машиністом підйомної машини Тетяна Костюк. За цей час зарекомендувала себе як грамотний спеціаліст. Завдяки таким професіоналам як Тетяна Іванівна дільниця шахтних підйомів успішно виконує поставлені завдання по видачі гірничої маси, спуску та підйому людей, обладнання й матеріалів.

Одним з кращих гірників шахти "Прохідницька" є Сергій Лемешев, який віддав рідному підприємству майже 30 років життя. З 2007 року він працює начальником дільниці гірничо-капітальних робіт № 7. 2014 рік був успішним для колективу дільниці. Всі техніко-економічні показники гірники перевиконали, і у цьому немала заслуга ветерана, авторитетного керівника Сергія Леонідовича.

Машиніст конвеєра дробильно-сортувальної фабрики Лариса Шипотько — ветеран цеху, високоякісний спеціаліст, наставник молоді! Навчила цій професії 20 людей. Вона завжди у гущі виробничого і суспільного життя фабрики, приклад для наслідування.

У закладному комплексі є свої передовики. Один із них — Сергій Смердов. Свого часу працював мотористом бетонозмішувальної установки, бункерувальником, з 2007 року — бригадир. Минулий рік для бригади Сергія Анатолійовича також був успішним: у другому кварталі колектив став переможцем у виробничому змаганні закладочного цеху, виконавши план на 131%. Сергія Анатолійовича відрізняють ініціативність, працелюбність, відповідальність за доручену справу.

Анатолій Ухаль належить до категорії ремонтників, без яких не обходиться робота будь-якого цеху «ЗЗРК». Працює електрослюсарем по ремонту залізничного обладнання. У цеху вже 22 роки. За цей час став справжнім майстром своєї справи, висококласним спеціалістом, наставником. Ремонтні роботи виконує оперативно і з високою якістю.

Більше чверті століття працює електрогазозварювальником автотранспортного цеху Микола Аленіков. У своїй справі досяг значних висот. Керівництво цеху знає: там, де Микола Миколайович, робота буде виконана своєчасно та якісно! Так, з квітня по жовтень 2014 року він брав участь у капітальному ремонті двох автомобілів БєлАЗ-540, що дозволило зекономити комбінату 450 тисяч гривень.

Такі люди як Ігор Козин — кадровий кістяк інженерно-технічних працівників комбінату. Сьогодні він очолює підземну дільницю № 1 цеху капітальних та поточних ремонтів. У його трудовій біографії 2014-й рік був непростим. Чого лише коштувала ліквідація аварії на підйомній машині № 5! У вересні, за рішенням правління ПрАТ "ЗЗРК", кількість робочих дільниць збільшена майже у два рази, відповідно виросла кількість і об'єктів ремонту. За короткий термін Ігорю Васильовичу вдалося укомплектувати бригади і організувати роботу. Колектив дільниці № 1 закінчив рік з хорошими показниками.

Тетяна Потійко багато років працює в санаторії-профілакторії "Гірник". Вона — медсестра-масажистка. Її умілі та сильні руки допомогли повернути здоров'я не одній сотні гірників, ветеранів комбінату. Тетяна Миколаївна неодноразово підтверджувала звання медсестри «вищої категорії». З 2003 року вона очолює профспілкову організацію санаторію-профілакторію, сприяючи злагодженій роботі медперсоналу, створенню комфортного мікроклімату у лікувальному закладі.

Після вшанування кращих працівників на території промислового майданчика не менш урочисто була відкрита капличка Святої Великомучениці Варвари. Названа так тому, що саме Великомучениця Варвара є покровителькою шахтарів та уберігає людей від лиха.

Дану капличку звели за рахунок коштів комбінату та пожертв робітників. Її головною святинею є ікона Святої Великомучениці Варвари. Перед освяченням каплички до присутніх звернувся член правління ПрАТ "ЗЗРК", технічний директор комбінату Сергій Полторащенко:

— Ми дуже раді, що сьогодні маємо на нашому проммайданчику таке диво —— капличку Святої Варвари, яка здавна вважається покровителькою шахтарів. Зведення каплички — це ще один крок до духовного відродження кожного з нас. Праця шахтаря була, є і буде найнебезпечнішою серед інших, але поряд з цим наша професія завжди шанована! Вона викликає глибоку повагу у людей, змушуючи їх задуматися, якою ціною добувається руда. Сьогодні кожен працівник комбінату перед зміною чи після неї може зайти сюди і помолитися за здоров'я і життя тих, хто обрав цю нелегку професію, поставити свічку за всіх шахтарів нашої країни, життя яких обірвалося під землею.

Освячення каплиці провів єпископ Бердянський і Приморський Єфрем. Допомагали проводити служіння священики нашого району.

Далі урочистості продовжилися біля Пам'ятника першій руді у Дніпрорудному. Тут пройшов мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки прохідницькій бригаді Івана Яна, яка видала на-гора першу вагонетку руди.

На мітингу виступили директор з капітального будівництва та реконструкції ПрАТ "ЗЗРК" О.Є. Бадов, директор з персоналу В.І. Хрол, голова профкому комбінату О.С. Григорчук, міський голова Є.С. Матвєєв, голова ради ветеранів «ЗЗРК» Ю.П. Медвєдєв і автор проекту Пам'ятника першій  руді, ветеран комбінату В.А. Шишов (останні на знімку).

А ввечері урочистості об’єднали славний колектив гірників всіх поколінь у Палаці культури «Гірник». Тут на всіх чекав приємний сюрприз — святковий концерт за участю місцевих артистів та фіналіста шоу "Х-Фактор" Євгена Літвінковича, який подарував усім присутнім неймовірний позитив та хороші враження.

І вшановували найкращих. Генеральний директор Михайло Короленко, голова профспілкового комітету комбінату Олександр Григорчук, акціонери, представники влади вручали подарунки. Зокрема, багато теплих слів прозвучало від делегації комбінату "Запоріжсталь" на чолі з директором Ростиславом Шурмою, який відзначив не тільки високий професіоналізм колективу «ЗЗРК», але і перетворення проммайданчика, зокрема АБК шахти "Експлуатаційна" з актовим залом і зимовим садом. "Єдине, чого не вистачає в цьому саду, — це великого телевізора", — зауважив керівник. І відразу ж виправив цей "недолік", вручивши відповідний сертифікат Михайлу Короленку.

Процвітання та успіху славному колективу гірників, який справді є бюджетонаповнювачем у районі, побажали голова райради Денис Калінін і перший заступник голови РДА Михайло Солопов. Вони подарували картину із зображенням замку Попова.

Святкування 45-ї річниці ПрАТ "ЗЗРК" пройшло на висоті, за кращими традиціями гірників. Відзначивши ювілей та підбивши підсумки славних трудових років, керівник, акціонери та колектив комбінату націлені на нові звершення у видобутку залізної руди та розвитку підприємства. Віримо, що ті завдання і програми, які ставить комбінат, — обов'язково будуть виконані, а видобуток руди стане дійсно рекордним! Спасибі вам, гірники! Нових звершень, добра і миру всім вам, мужні і сильні люди!

Четвер, 29 Січня 2015 09:45

Переглядів: 1442


Поділитися:

ПРО ГОЛОВНЕ

Звіт начальника поліції Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.rar

Схема формування екологічної мережі Василівського району.doc

ЗаяваПро_стратегічну_екологічну_оцінку.doc

полігон ТПВ ZAP-DP 1.pdf

3 Детальний план полігону Model (1).pdf

До уваги зміни в земельному законодавстві.doc

До уваги педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.docx

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.05.2018№178.doc

Про новий механізм отримання технічних засобів реабілітації.doc

План графік ПТЛ на І півріччя 2018.doc

Вшанування Героїв України

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Про професійну реабілітацію інвалідів (Інвалідів АТО)

Інформація для мешканців району про оповіщення НС

Процес відведення державних сільгоспземель має стати комфортним і зрозумілим для кожного громадянина

Інформація для громадян України, які приїздять до Василівського району з АР Крим, м_Севастополь, Луганської та Донецької обл

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

Декларація нова

ЗРАЗОК заповнення заяви та декларації на субсидію

Путівки в санаторій для учасників АТО

Про роботу КЗ «Запорізький обласний центр соціально психологічної допомоги» Запорізької обласної ради.doc

Чого чекати від громад

Рахунки благодійних внесків для внутрішньо переміщеніх осіб

Про зміни до порядку надання субсидії з травня 2017.doc

Інструкція заповнення заяви і декларації

РОЗПОРЯДЖЕННЯ по СПОСТЕРЕЖНІЙ КОМІСІЇ.rtf

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

partners
partners
partners
partners
partners
partners
partners
Министерство доходов и сборов Украины
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯпри ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Усадьба Попова
Відкритий Уряд
Кращий державний службовець
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Управління житлово-комунального
 господарства Запорізької облдержадміністрації
Державна підтримка енергозбереження

Безвізовий режим
Інвестиційний портал Запорізької області